O Nas

  

Zobacz krótki materiał filmowy o nas

Pogadanka w Radiu KSON.

 

Pasieka Na Prerii

 

Rodzinne gospodarstwo pasieczne prowadzone przez dwa pokolenia pszczelarzy zlokalizowane na terenach Pogórza Izerskiego.

Tereny objęte programem Natura 2000, lasy Nadleśnictwa Świeradów-Zdrój,  łąki i nieużytki wokół stawów Rębiszowskich, zarośla wzdłuż rzeki Mrożynka i Kwisa oferują pszczołom niezliczoną ilość roślin pożytkowych, co korzystnie odbija się na kondycji pszczół w trakcie całego sezonu.

  Plantacja Facelii Błękitnej.

Nasze gospodarstwo rolne jest prowadzone w taki sposób by pszczoły mogły czerpać jak najwięcej nektaru i pyłku kwiatowego z naszych pól.   

Obsiewamy pola Gorczycą, Facelią Błękitną, Gryką, Nostrzykiem. Koniczyną jak i innymi roślinami miododajnymi. Wokół naszych pasiek sadzimy drzewa i krzewy miodo i pyłkodajne.

  Rodziny ustawione przy polu obsianym rzepakiem.

Całoroczna praca w pasiece daje nam poczucie dobrze spełnionego obowiązku wobec naszych podopiecznych.

W pasiece spędzamy 365 dni w roku, mieszkamy wokół pszczół. Zasypiamy z myślą o nich i budzimy się z ulami przed oczami.

Nawet w okresach poza sezonem lotnym budujemy ule, skrobiemy ramki, wytapiamy wosk, drutujemy ramki i wykonujemy prace przygotowawcze do kolejnego sezonu.    Miody tylko i wyłącznie z uli drewnianych.

Miody towarowe pozyskujemy tylko i wyłącznie od rodzin pszczelich z uli drewnianych, które sami budujemy z własnoręcznie pozyskanego drewna.

Ograniczamy do minimum kontakt pszczół z tworzywami sztucznymi takimi jak plastik, styropian czy styrodur. Wpływa to na mniejsze zanieczyszczenie środowiska naturalnego i produkcję odpadów plastikowych i mikroplastiku.Pozyskujemy miody wielkowiatowe i odmianowe, wosk pszczeli, propolis, pierzgę oraz pyłek kwiatowy.

Wytwarzamy miody smakowe i ziołomiody, soki miodem słodzone, przetwory domowe. Wspólnym mianownikiem naszej działalności w Pasiece i Manufakturze to miód zamiast cukru.  Festiwal smaków i kolorów.

Zapraszamy do zakupu naszych produktów, na festiwal smaków i kolorów do naszej pracowni pszczelarskiej oraz sklepu znajdującego się w Szklarskiej Porębie.

Kupując nasz miód wspieracie Państwo rodzime pszczelarstwo i przyczyniacie się Państwo do ochrony bioróżnorodności środowiska Pogórza i Gór Izerskich oraz Sudetów.


Ruiny Zamku Gryf, Proszówka, Dolnośląskie.


 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl